آبشار-کمرد

آبشار کمرد

اگر می خواهید یک روز تعطیل اطراف تهران حسابی خوش بگذرونین و دنبال یک جای نزدیک و در عین حال طبیعت زیبا هستید، پیشنهاد می کنم حتما به روستای کمرد برین و از آبشار کمرد دیدن کنید.

این روستا در جاده تهران، رودهن ،بین جاجرود و شهر جدید پردیس قرار دارد.
برای رسیدن به آبشار بعد از تمام شدن روستا حدود 15 دقیقه باید پیاده روی کنید تا به آبشار کمرد برسید.

از آنجا که کمرد در منطقه کوهستانی قرار گرفته ، زمستانی سرد و برفی و بهاری خنک و بارانی دارد.
منطقه اطراف آبشار پوشیده از درختان تنومند است که می توانید در سایه آنها استراحت کنید و از منظره پیش روی خود لذت ببرید.

آبشار کمرد

آبشار کمرد با سابقه 1500 ساله ، در فصل بهار آب دارد. آب این آبشار از چشمه ای جاری می شود که برای تامین آب اهالی روستا از آن استفاده می شود و سرریز آن به آبشار می رسد. بنابراین معمولا پاییز خشک است. اما در تمامی فصول سال می توانید از زیبایی طبیعت این منطقه لذت ببرید.

در پشت آبشار غاری وجود دارد که به غار چهل دختر معروف است. بر اساس افسانه ای است که چهل دختر وارد آن شده اند و دیگر هرگز برنگشته اند. غارهای کوچک دیگری هم هستند که رفتن به آنها سخت نیست و لذت کوهنوردی به شما می دهد.

عرض آبشار کمرد حدود بیست متر است و مجموعه ای از آبشار های کوچک است که سرچشمه ی آن از بالای دامنه‌های شرقی آراکوه سرچشمه می‌گیرد.
با بالا رفتن از کناره راست آبشار می توانید روستای لواسان و بخشی از سد لتیان را مشاهده کنید، در آن بالا چادر بزنید و روز خوبی را کنار همراهانتان بگذرانید.

چگونه به کمرد برویم:

مسیر آبشار کمرد: با طی حدود 20 کلیومتر از تهران در جاده هزار و عبور از پل رودخانه جاجرود و پیمودن ۳ کیلومتر به سمت بومهن و یک جاده‌ی فرعی آسفالته در سمت شمالی جاده‌ی هراز (حدود دو کیلومتر)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.