چال کندی دزفول

چال کندی دزفول

شهرستان دزفول جاذبه های فراوانی دارد که یکی از خاص ترین و جذاب ترین آنها منطقه ی چال کندی دزفول است.

چال کندی یکی از مناطق طبیعی دیدنی زیبا و بکر رود زلال دز در شهرستان دزفول است که در ۱۸کیلومتری شمال شهر دزفول در محور دزفول-شهیون و ۷کیلومتر بعد از پادگان قدس واقع شده است.
منطقه چال کندی دارای مسیری مال رو از سر جاده تا لب رودخانه است.

زمان پیاده روی بعد از آخرین مسیر ماشین رو حدود ۴۰دقیقه است.
این دره بدلیل داشتن عمق بالای آب و دیواره های بلند در دو طرف در فصل تابستان، هوایی خنک و فضایی آرامش بخش و دل نشین دارد.

در این محل صفه هایی محدود وجود دارد، می توان آنجا از قایق پیاده شد و مدتی در آن مکان به استراحت کرده و از فضای آرامش بخش آن استفاده کرد.

همچنین می توان به جای استفاده از ماشین، مسیر رسیدن تا این منطقه را با قایق طی نمود.

این منطقه یکی از تفرجگاه های ماه های گرم سال است و از ابتدای خردادماه تا اواسط مهرماه تفرجگاه خوبی به شمار می رود. شنا، قایق سوای و ماهی گیری از تفریحات منطقه چال کندی هستند. همچنین جنس خاص زمین و دیواره های منطقه امکان سنگ نوردی را برای گروه های کوهنوردی فراهم می نماید.

در چال‌ کندی گونه‌های گیاهی و جانوری زیادی و جود دارد که علاوه بر جنبه‌های گردشگری، از نظر محیط زیست هم خیلی با ارزش هستند.

چگونه به چال کندی برویم

برای رفتن به منطقه چال کندی دو مسیر وجود دارد : یکی زمینی (ماشین و پیاده روی) و دیگری از طریق رودخانه (قایق سواری)
مسیر زمینی : اگه قصد دارید با ماشین به چال کندی بروید، بهتراست از قبل به پیاده روی و پیمودن بخشی از مسیر و دوری ماشین و… فکر کنید . زمان پیاده‌روی بعد از آخرین مسیر ماشین رو حدود ۴0دقیقه است.

برای رسیدن تا کنار رود باید از دیواره‌ها و صخره‌ها عبور کنید و خودتون رو به این محل زیبا برسانید .

بعد از ۱۰دقیقه پیاده روی مسیر حرکت، حالت کوهپیمایی به خود می گیرد و آمادگی بدنی در حد متوسط رو طلب می‌‌کند.

مسیر رودخانه ای : به جای استفاده از ماشین و طی نمودن مسیر با پای پیاده و عبور از صخره های پر پیچ و خم ، برای رسیدن به چال کندی و تجربه لذت قایق رانی از پارک دولت در شهر دزفول با قایق این مسیر را طی کنید .

چال کندی در همه ماه‌های سال دیدنی است اما به دلیل تفریحاتی چون شنا، قایق‌سوای و ماهی‌گیری یکی از تفریح‌های ماه‌های گرم در دزفول به شمار می‌رود، بهترین زمان استفاده از طبیعت چال ‌کندی از ابتدای خرداد تا اواسط مهر است.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.